دومین دوره طرح «دانشجو ـ معلم قرآن» به میزبانی قم آغاز شد

گروه فعالیت‌های قرآنی: دوره تربیت دانشجو ـ معلم قرآن امروز ۱۹ آذر ماه از سوی سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور در قم آغاز شد.


به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از قم، در این دوره سه روزه که تا ۲۱ آذرماه 1394 ادامه دارد ۶۰ دانشجو حضور دارند و در کلاس های مربوطه شرکت خواهند داشت.

این کلاس ها در دو نوبت صبح و عصر از ساعت ۸ و ۱۰ تا ۴۵/۹ و ۱۰ تا ۱۱ و ۳۰ دقیقه و در نوبت عصر نیز از ساعت ۱۳ و ۳۰ تا اذان مغرب در دو کلاس جداگانه در مجتمع نرجس خاتون(س) جمکران تشکیل می شود و استادان دوره به ارایه مطالب کاربردی و نظری می پردازند.

زیارت بارگاه کریمه اهل بیت(س)، مسجد مقدس جمکران، حرم‌شناسی و بازدید از موزه آستان مقدس قم همچنین برگزاری آزمون پایانی از برنامه های دیگر این دوره سه روزه محسوب می شود.

یادآور می شود نخستین دوره این طرح با حضور ۱۰۰ دانشجو در تهران برگزار شده بود.

بر اساس این طرح دانشجویان می توانند علاوه بر تدریس قرآن در خوابگاه های دانشجویی و کلاس های ترتیب داده شده به آموزش قرآن در اردوهای جهادی، مساجد و حسینیه های محل زندگی خود بپردازند.
مطالعات این طرح از یک سال پیش آغاز شد و از ماه گذشته کارهای عملیاتی آن کلید خورد و قرار بود به صورت آزمایشی اجرا شود ولی با توجه به استقبال فراوان دانشجویان، آغاز به کار این طرح به صورت رسمی از امروز اعلام می شود.
دانشجویان با گذراندن این طرح می توانند به عنوان مربیان قرآن از جهاد دانشگاهی مدرک معتبر دریافت کنند و دوران تدریس آنان جزو سابقه فعالیت فرهنگی دانشجویی آنان محاسبه خواهد شد.

طرح «دانشجو معلم قرآن کریم» در راستای نیل به نهضت قرآن آموزی در کشور، برگزار می شود و دانشجویان عضو از حضور اساتید برجسته قرآنی و علمی بهره‌مند خواهند شد هم‌چنین در صورت همکاری در امر تدریس به دانشجویان دیگر در محیط دانشگاه و یا مردم مناطق محروم از مزایای حق التدریس بهره‌مند می‌گردند.

گزارش تصویری