طرح «دانشجو معلم قرآن کریم» در همدان اجرا شد

گروه فعالیت‌های قرآنی: معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان همدان از طرح «دانشجو معلم قرآن کریم» در همدان خبر داد و افزود: این طرح در راستای نیل به اهداف نهضت قرآن‌آموزی اجرا شد.


جواد تهذیبی، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان همدان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از همدان، اظهار کرد: همزمان با برخی از واحدهای جهاد دانشگاهی کشور طرح «دانشجو معلم قرآن کریم» در راستای نیل به اهداف نهضت قرآن‌آموزی در همدان اجرا و از علاقمندان ثبت‌نام به عمل آمد.

وی ادامه داد: مرکز فعالیت‌های قرآنی جهاددانشگاهی همدان در راستای تحقق نهضت قرآنی در دانشگاه‌ها و در راستای اجرای طرح «دانشجو معلم قرآن کریم» ضمن انجام تبلیغات محیطی از دانشجویان مستعد، علاقمند و آشنا به روخوانی و روان‌خوانی قرآن‌کریم ثبت‌نام به عمل آورد.‌

تهذیبی با بیان اینکه دوره طرح «دانشجو‌ معلم قرآن کریم» طی اردویی چهار روزه در تهران برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: ۸۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های بوعلی‌سینا، پیام نور، مرکز تربیت معلم شهید مقصودی در این طرح ثبت‌نام ودر آزمون حضوری شرکت نمودند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان همدان ابراز کرد: آزمون ورودی این طرح با داوری اساتید خانم و آقا و در دانشگاه بوعلی‌سینا و تربیت معلم شهید مقصودی برگزار شد و بر  اساس فرم‌ ارزیابی طرح دانشجویانی که موفق به کسب نمره قبولی شدند اسامی آنها جهت شرکت در اردوی طرح «دانشجو معلم قرآن کریم» به سازمان فعالیتهای قرانی جهاد دانشگاهی در تهران معرفی شده است.

تهذیبی با تأکید بر اینکه اجرای طرح «دانشجو معلم قرآن کریم» برای پوشش خلع آموزش‌های قرآنی در دانشگاه‌ها مختلف کشور اجرا خواهد شد، عنوان کرد: در منشور توسعه فعالیت‌های قرآنی که به عنوان قانون اصلی فعالیت‌ها در حوزه قرآن محسوب می‌شود سه رویکرد هماهنگ‌سازی، نظام‌سازی و فرهنگ سازی مطرح می‌شود.

این مقام مسئول ابراز کرد: طرح «دانشجو معلم قرآن کریم» رویکرد سوم یعنی فرهنگ سازی به عنوان کلیدی‌ترین رویکرد به حساب آمده و اجرای این طرح برای توسعه فرهنگ قرآنی در سطح جامعه دانشگاهی است.

وی ادامه داد: دانشجویانی که موفق به گذراندن طرح «دانشجو معلم قرآن کریم می‌شوند می‌توانند در دانشگاه محل تحصیل دیگر دانشجویان را به این مسیر سوق داده و منجر به کشف استعدادهای قرآنی در محیط‎های دانشگاهی شوند.

گزارش تصویری