28 خرداد 1396, 11:42
رئیس جهاددانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری از آغاز ثبت نام طرح دانشجو معلم قرآن ویژه دانشجویان دختر در استان خبر داد.
وحید خلیلی اردلی، رئیس جهاددانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از چهارمحال و بختیاری، با اعلام این خبر گفت: در طرح دانشجو معلم قرآن كه در راستای نیل به نهضت قرآن‌آموزی در کشور اجرا مي شود، دانشجویاني که توانایی فصیح خوانی (روخوانی و روانخوانی و مقدمات تجوید) را داشته باشند، در دوره آموزشي دانشجو معلم قرآن به مدت ۱۰۰ ساعت(حضوری و غیرحضوری) شركت مي نمايند و پس از اخذ گواهي پايان دوره، در تعلیم قرآن به دیگر دانشجویان در محيط دانشگاه و در مناطق محروم در قالب اردوهای جهادی براي آموزش قرآن همكاري مي نمايند.
وی با بیان این که اين طرح با مشارکت سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان در استان اجرا می شود افزود: در مرحله اول اجرای این طرح در استان، کلیه دانشجویان دختر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان که توانایی فصیح خوانی قرآن را دارند می توانند جهت ثبت نام به دفاتر فرهنگی دانشگاه و مراکز آموزش عالی تابعه و یا معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان واقع در دانشگاه شهرکرد(جنب دانشکده منابع طبیعی) مراجعه نمایند و یا با شماره تلفن ۳۲۳۲۰۰۷۰ تماس حاصل نمایند.
خلیلی مهلت ثبت نام در این طرح را بیستم آذرماه جاری اعلام کرد و اضافه کرد: افرادی که ثبت نام اولیه می نمایند باید در آزمون ورودي شفاهي طرح شامل موارد روخوانی، روانخوانی و تجوید مقدماتی شرکت کنند و امتیاز ۸۰ از ۱۰۰ نمره کل آزمون را کسب نمایند و در مرحله بعد با تایید سازمان فعالیت های قرآنی کشور و دبیرخانه این طرح، برای شرکت در اولین دوره این طرح به صورت رایگان در استان پذیرش می شوند.
وی با بیان این که دوره آموزشی طرح دانشجو معلم قرآن به صورت فشرده اجرا می شود مدت زمان دوره حضوری دانشجو معلم قرآن را ۶۴ ساعت معادل ۸ روز اعلام کرد و زمان برگزاری اولین دوره طرح دانشجو معلم قرآن در استان را بهمن و اسفندماه سال جاری اعلام کرد.
رئیس جهاددانشگاهی استان اضافه کرد: پس از گذراندن دوره  و موفقیت دانشجویان در آزمون پایان دوره، گواهي پايان دوره توسط سازمان فعاليت هاي قرآن كشور براي آنها صادر مي شود.
رئیس جهاددانشگاهی استان تاکید کرد بر اساس دستورالعمل طرح دانشجو معلم قرآن، شرکت در این دوره آموزشی رایگان است و دانشجويانی که در دوره مذکور شرکت می کنند متعهد مي شوند بعد از اتمام دوره و گرفتن مدرک از سازمان ، بعد از گرفتن مدرک، کلاس‌های آموزش قرآن طبق سرفصل هاي تعيين شده توسط جهاددانشگاهي، در دانشگاه، خوابگاه، مسجد و .... برگزار نمايند که حق الزحمه آنها توسط جهاددانشگاهی پرداخت می شود.
آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com
تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان فعاليتهاي قرآني دانشگاهیان کشور مي باشد. استفاده از مطالب اين پايگاه فقط با ذکر منبع مجاز مي باشد