ثبت نام طرح دانشجومعلم قرآن کریم
سومین دوره طرح دانشجو متدبر
دوره‌های تدبر و تفسیر برای دانشجویان برگزار شود
دانشجوی شرکت‌کننده در دوره آموزشی دانشجومعلم سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور گفت: در صورت امکان دوره‌های تدبر و تفسیر قرآن برگزار شود، چراکه دانشجویان از مفاهیم و بحث‌های تدبری در کلام وحی دور افتاده‌اند و برگزاری این دوره‌ها موجب جذب علاقه‌مندان و آشنایی با مفاهیم و نکات تفسیری آیات می‌شود.
زمینه حضور غیر دانشجویان در دوره دانشجو معلم قرآن فراهم شود
دانشجوی شرکت‌کننده در دوره دانشجو معلم قرآن سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، گفت: دوره تربیت دانشجو معلم قرآن بهترین و متنوع ترین دوره بود که ای کاش دوره‌های دیگری در تداوم آن با عنوان‌هایی مثل سبک زندگی برگزار شود و نه تنها دانشجویان بلکه سایر اقشار هم بتوانند از مطالب گفته شده بهره ببرند.
از آشنایی با سبک زندگی تا افزایش اعتماد به نفس در دوره دانشجومعلم قرآن
دانشجویان شرکت‌کننده در دوره دانشجومعلم قرآن که به همت سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و جهاددانشگاهی برگزار شد، از کاربردی‌ بودن مطالب ابراز رضایت کرده و ارتباط خوب اساتید با دانشجویان را در فراگیری بیشتر مؤثر دانستند.
نگاهی به نقاط ضعف و قوت طرح دانشجو‌معلم قرآن از زبان شرکت‌کنندگان
دانشجویان شرکت‌کننده در طرح دانشجومعلم قرآن کریم با ابراز رضایت از دوره‌ها و آموزش مطالب جدید ابراز می‌کنند: این دوره به لحاظ ارتقای توسعه فردی در ابعاد مختلف سبک زندگی مناسب بوده است
افزایش بصیرت از تأثیرات دوره دانشجو معلم قرآن است
دانشجوی شرکت‌کننده در دوره دانشجو معلم قرآن کریم گفت: تحصیل در رشته علوم قرآنی و حضور در این دوره بسیار مفید و تأثیرگذار موجب ارتقای آگاهی و اطلاعات شخصی، دینی، مذهبی و اعتقادی شده و شرکت در این دوره‌ها باعث شد اثرات مثبت توسل به قرآن در زندگی فردی و اجتماعی را بیش از پیش دریابم.
دوره‌های عمومی آموزش قرآن در جهاددانشگاهی برنامه‌ریزی شود
دانشجوی شرکت‌کننده در دوره آموزشی دانشجومعلم سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور با اشاره به کاربردی بودن محتواهای ارائه شده گفت: برپایی دوره فشرده برای شاغلانی که همزمان مشغول به تحصیل هستند و به فراگیری دوره‌های قرآنی علاقه دارند، خوب است، اما اگر زمان برگزاری برخی دوره‌ها طولانی‌تر باشد، میزان تأثیر آنها بیشتر خواهد شد.
جهاددانشگاهی در برگزاری دوره تربیت مربی قرآن پیش‌دبستانی پیشگام باشد
پشتیبان و مدرس فصیح‌خوانی طرح دانشجومعلم قرآن سازمان قرآنی دانشگاهیان گفت: امیدوارم همینطور که جهاددانشگاهی برای برگزاری دوره‌های روخوانی و روان‌خوانی بزرگسالان اهتمام دارد، برای اجرای دوره‌های تربیت مربی قرآن پیش‌دبستانی نیز اقدام کند.
افزایش دامنه ارتباط قرآنیان به‌واسطه دوره دانشجومعلم قرآن
دانشجوی شرکت‌کننده در دوره دانشجومعلم سازمان فعالیت‌های قرآنی با بیان اینکه به‌واسطه این دوره، دامنه ارتباط با قرآنیان از سراسر کشور زیاد شده است، گفت: تجربه‌های جدید یکسب کرده‌ایم و برای یادگیری مطالب جدید انگیزه گرفته‌ایم.
لزوم دسته‌بندی ورودی‌های دوره تربیت معلم قرآن
مدرس دوره تربیت معلم قرآن تأکید کرد که برای برگزاری این دوره‌های آموزشی،‌ آزمون‌ها و ورودی‌های نظارت بیشتری باید اعمال شود، گفت: با توجه به دستیابی ۹۰ درصد از مربیان به استانداردهای لازم می‌توان گفت که دوره‌های تربیت معلم به اهداف خود دست یافته‌اند.
برگزاری طرح دانشجومعلم در فضای مجازی استمرار یابد
رقیه پلهم‌عباسی درباره ادامه برگزاری این طرح در فضای مجازی گفت: باید این روند پس از ایام کرونا ادامه داشته باشد، چون برنامه دانشجویان با کلاس‌های دانشگاهی محدود می‌شود و شاید فرصت حضور در کلاس‌ها و طرح‌های فوق برنامه را نداشته باشند و فضای حضوری و مجازی مکمل یکدیگر هستند.
غفلت از آموزش رسم‌الخط‌ها به دانشجویان رشته‌های قرآنی
دانشجوی شرکت‌کننده در دوره آموزشی دانشجومعلم سازمان دانشگاهیان کشور گفت: در دانشگاه به آموزش تفاوت رسم‌الخط‌ها توجهی نمی‌شود، در حالی که در این دوره، این مهم مورد توجه قرار گرفت.
تمرین‌های بیشتر و بهتر؛ وجه تمایز دوره دانشجومعلم قرآن با کلاس‌های دانشگاه
دانشجوی شرکت‌کننده در دوره دانشجومعلم سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور گفت: در این دوره تمرین بیشتری نسبت به کلا‌س‌های دانشگاه داشتیم، به همین دلیل در مقایسه با مباحث دانشگاه بازدهی بالایی داشت.
اطلاع‌رسانی دوره دانشجو معلم قرآن گسترده‌تر باشد
دانشجوی شرکت‌کننده در دوره دانشجو معلم قرآن سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، اطلاع‌رسانی این دوره را ناکافی دانست و گفت: بهتر است اطلاع‌رسانی حالت گسترده‌تری داشته باشد تا افراد علاقه‌مند بیشتری مطلع شوند.
آموزش فنون کلاس‌داری به‌صورت کاربردی در دوره دانشجومعلم قرآن
دانشجوی شرکت‌کننده در دوره دانشجومعلم قرآن کریم با بیان اینکه در این دوره به تجربیاتم اضافه شد، گفت: فنون کلاس‌داری و همچنین سبک زندگی را در این مدت خیلی خوب به ما آموزش دادند.
گزارش تصویری