چهل و پنجمین دوره دانشجو معلم قرآن کریم- پیام نور خوراسگان - تابستان 98
تاریخ:
تابستان 1398
مکان: مشهد مقدس - اردوگاه شهید هاشمی نژاد

تعداد افراد شرکت کننده: 59 نفر       


طی های بعمل آمده از سوی معاونت فرهنگی پیام نور اصفهان چهل و جهارمین دوره دانشجو معلم قرآن کریم بر گزار شد. در این دوره 59نفر از علاقمندان آموختن مباحث روخوانی و روانخوانی و روش تدریس طی 100 آموزشی به فراگیری مباحث مطروحه توسط اساتید مجرب پرداختند.

چهل و چهارمین دوره دانشجو معلم قرآن کریم - پیام نور اصفهان تابستان 98
تاریخ:
 تابستان 1398
مکان: پیام نور اصفهان

تعداد افراد شرکت کننده: 44 نفر       


طی های بعمل آمده از سوی معاونت فرهنگی پیام نور اصفهان چهل و جهارمین دوره دانشجو معلم قرآن کریم بر گزار شد. در این دوره 44 نفر از علاقمندان آموختن مباحث روخوانی و روانخوانی و روش تدریس طی 100 آموزشی به فراگیری مباحث مطروحه توسط اساتید مجرب پرداختند.

چهل و سومین دوره دانشجو معلم قرآن کریم- طرح ملی - مشهد مقدس - تابستان 1398
تاریخ:
 تابستان 1398
مکان: مشهد مقدس - اردوگاه شهید هاشمی نژاد

تعداد افراد شرکت کننده: 86 نفر       


طی های بعمل آمده از سوی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی چهل و سومین دوره دانشجو معلم قرآن کریم بر گزار شد. در این دوره 86 نفر از علاقمندان آموختن مباحث روخوانی و روانخوانی و روش تدریس طی 70 آموزشی به فراگیری مباحث مطروحه توسط اساتید مجرب پرداختند.

چهل و دومین دوره دانشجو معلم قرآن کریم - اختتامیه سال 97
چهل و دومین دوره دانشجو معلم قرآن کریم/اختتامیه طرح در سال 96
تاریخ:
22 الی 24 اسفند 1397
مکان: خراسان رضوی- نیشابور

تعداد افراد شرکت کننده: 18 نفر


سومین اختتامیه طرح ملی «دانشجو معلم قرآن کریم» به همت سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و به میزبانی جهاد دانشگاهی نیشابور امروز 24 اسفندماه در نیشابور برگزار شد. در این دوره خانم ها سمیه کیانی از شهرکرد - زهرا صدیقی از خمین  به عنوان دانشجو معلم سال انتخاب شدند.
چهل و یکمین دوره دانشجو معلم قرآن کریم- کرج

تاریخ:
زمستان 1397
مکان: استان البرز- دانشگاه خوارزمی کرج

تعداد افراد شرکت کننده: 12 نفر        


طی های بعمل آمده از سوی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد خوارزمی با سازمان قرآنی چهل و یکمین دوره دانشجو معلم قرآن کریم بر گزار شد. در این دوره 12 نفر از علاقمندان آموختن مباحث روخوانی و روانخوانی و روش تدریس طی 100 آموزشی به فراگیری مباحث مطروحه توسط اساتید مجرب پرداختند.


چهلمین دوره دانشجو معلم قرآن کریم - پیام نور سرخس

تاریخ:
زمستان 1397
مکان: استان خراسان رضوی -سرخس

تعداد افراد شرکت کننده: 104 نفر        


چهلمین دوره طرح ملی دانشجو معلم قرآن کریم در دانشگاه پیام نور واحد سرخس برگزار شد. در این دوره تعداد 104 نفر (73 نفر خواهر و 31 برادر) ثبت نام نمودند و پس از برگزاری آزمون تعیین سطح اولیه و مصاحبه در این دوره آموزشی حضور یافتند. شرکت کنندگان طی 100 ساعت مباحث روخوانی و روانخوانی- تجوید  مهارتهای تدریس- تدبر در قرآن و سبک زندگی قرآن را در معیت اساتید مجرب سپری نمودند.  

بر این اساس پس از اتمام دوره آزمون کتبی و شفاهی دوره توسط مدرسین برگزار شد و کسانی که توانستند حدنصاب لازم را کسب نمایند گواهی پایان دوره را دریافت نمودند. 

لازم به ذکر است طی هماهنگی های بعمل آمده از سوی معاونت فرهنگی دانشگاه پیام نور سرخس با آموزش وپرورش منطقه مقرر شد فارغ التحصیلان دوره جهت گذراندن دوره کارورزی در مدارس تابعه مشغول به تدریس شوند. 


سی و نهمین دوره دانشجو معلم قرآن کریم - شهرکرد
تاریخ:
پاییز و زمستان 1397
مکان: استان چهارمحال و بختیاری- پیام نور واحد شهرکرد

تعداد افراد شرکت کننده: 27 نفر        


دانشگاه پیام نورشهرکرد اطلاعیه ها و فراخوان های ثبت نام دوره را به دانشگاههای استان و شهرستان ارسال نموده و طی آن تعداد 50 نفر آمادگی خود را جهت شرکت در دوره اعلام نمودند. ازاین تعداد پس از برگزاری آزمون تعیین سطح تعداد 27 نفر امکان حضور در دوره را پیدا کردند.  لازم به ذکر است اجرای سی و نهمین دوره  این طرح، از مهرماه لغایت آذرماه 97 برگزار شد. و مکان برگزاری نیز دانشگاه پیام نور مرکز شهرکرد بوده است.

سی و هشتمین دوره دانشجو معلم قرآن کریم- کردستان
تاریخ:
زمستان 1397
مکان: استان کردستان - سسندج

تعداد افراد شرکت کننده: 18 نفر        


اجرای سی و هشتمین دوره طرح دانشجو معلم قرآن کریم  ویژه دانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی و حوزه های علمیه استان کردستان در تاریخ7/12/97 با حضور دکتر زهرا نقی زاده، رئیس سازمان فعالیت های قرانی دانشگاهیان کشور و سلما آرام ، مسئول اجرای طرح دانشجو معلم قران کریم کشور در سالن جلسات جهاد دانشگاهی استان کردستان آغاز شد.

 در این طرح بیش از 30 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف استان ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد شرایط حضور در دوره را داشتند . این دوره  از 6 اسفند ماه آغاز  شد. و تا فروردین 98 ادامه داشت. 


سی و هفتمین دوره دانشجو معلم قرآن کریم - خراسان رضوی
تاریخ:
زمستان 1397
مکان: استان خراسان رضوی - نیشابور

تعداد افراد شرکت کننده: 27 نفر        


تعداد 63 نفر از دانشگاه‌های مختلف استان پس از فراخوان عمومی، ثبت نام اولیه را انجام دادند که در میان آنان  دانشجویانی از مقاطع مختلف تحصیلی دکتری، ارشد و کارشناسی، حضور یافتند. نکته حائز اهمیت این که علاوه بر دانشجویان نیشابوری، دانشجویانی از شهرهای همجوار چون دانشگاه‌ فردوسی مشهد ، حکیم سبزواری سبزوار ، دانشگاه آزاد و دانشکده فنی در این دوره ثبت نام کردند. 

سی و ششمین دوره دانشجو معلم قرآن کریم - خراسان شمالی
تاریخ:
پاییز لغایت زمستان 1397
مکان: استان خراسان شمالی - بجنورد

تعداد افراد شرکت کننده: 15 نفر       
 

این طرح به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان شمالی از آذرماه سال97 گذشته آغاز و تا پایان اسفندماه سال97 نیز ادامه داشت.

در مرحله ثبت نام بیش از 30 نفر از دانشگاه های مختلف استان شركت كردند كه پس از برپایی آزمون ورودی در نهايت 15 نفر موفق به حضور در دوره شدند.

سی و پنجمین دوره دانشجو معلم قرآن کریم- سیستان و بلوچستان
تاریخ:
زمستان 1397
مکان: استان سیستان و بلوچستان - دانشگاه علوم قرآنی زابل

تعداد افراد شرکت کننده: 29 نفر        


با اعلام فراخوان دوره از آبان ماه  در استان سیستان و بلوچستان  و تبلیغات از طریق چاپ پوستر و همچنین تبلیغ در فضای مجازی این طرح با استقبال خوب دانشجویان روبرو شد.

درمجموع بیش 45 نفر علاقه‌مندی خود برای حضور در این دوره  اعلام کردند و از این‌ بین، تعداد 29  نفر پس از اخذ آزمون ورودی شرایط لازم جهت شرکت در کلاس‌ها را داشتند.

در پایان تعداد 14 نفر از دانشجویان موفق به کسب حدنصاب نمره آزمونهای تئوری و عملی شدند .

سی و چهارمین دوره دانشجو معلم قرآن کریم- اراک


تاریخ:
زمستان 1397
مکان: استان مرکزی- دانشگاه اراک

تعداد افراد شرکت کننده: 27 نفر        

سازمان فعالیتهای قرآنی معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان مرکزی درادامه فعالیتهای خود سی و چهارمین دوره طرح ملی دانشجو معلم قرآن را با حضور دانشجویان علاقمند در دانشگاه اراک برگزار نمود. بدین منظور و با توجه به  برنامه ریزی انجام شده یک دوره صد ساعته آموزشی طی 12 روز  از تاریخ  6/10/97 لغایت 19/10/97 برگزار شد .

اختتامیه این دوره 12 روزه نیز طی یک اردوی فرهنگی - زیارتی به مشهد اردهال ، بازدید از بیت امام خمینی درخمین وزیارت امامزاده بی بی زبیده خاتون  با حضور مسئولین سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و معاونت فعالیتهای قرآنی دانشگاهیان درتاریخ 2/12/97 برگزار گردید.

سی و سومین دوره دانشجو معلم قرآن کریم - تهران

سی و سومین دوره دانشجو معلم قرآن کریم/ تهران


تاریخ:
تابستان 1397
مکان:  تهران- سازمان قرآنی دانشگاهیان

تعداد افراد شرکت کننده:25 نفر        

آیین افتتاحیه این دوره نیز در تاریخ 22/5/97 با حضور مسئولین جهاد دانشگاهی ، معاون فرهنگی ، رییس سازمان قرآنی ، رییس مرکز فعالیتهای قرآنی، مدرسین و دانشجویان شرکت کننده در دوره برگزار شد.


این دوره از تاریخ 29/5/97 لغایت 9/7/97 برگزار گردید. 
سی و دومین دوره دانشجو معلم قرآن کریم - تهران


سی و دومین دوره دانشجو معلم قرآن کریم/ تهران


تاریخ:
تابستان 1397
مکان:  تهران- سازماتن قرآنی دانشگاهیان

تعداد افراد شرکت کننده:14 نفر        


این دوره با حضور 14 نفر برگزار شد . 

آیین افتتاحیه این دوره نیز در تاریخ 22/5/97 با حضور مسئولین جهاد دانشگاهی ، معاون فرهنگی ، رییس سازمان قرآنی ، رییس مرکز فعالیتهای قرآنی، مدرسین و دانشجویان شرکت کننده در دوره برگزار شد.سی و یکمین دوره دانشجو معلم قرآن کریم- تهران
سی و یکمین دوره دانشجو معلم قرآن کریم-تهران

تاریخ:
بهار 1397
مکان:  سازمان قرآنی دانشگاهیان

تعداد افراد شرکت کننده:20نفر


با توجه به اظهار علاقه جمعی از مشتاقان حضور در کلاس‌های آموزشی دانشجومعلم قرآن کریم که توسط مرکز فعالیت‌های دانشجویی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار می‌شود و مشکلاتی که بابت حضور در کلاس‌های عادی این دوره‌ها داشتند، مقرر شد، دوره فشرده پنج روزه دانشجومعلم قرآن کریم در نمایشگاه قرآن برگزار شود.

بر این اساس برای اولین‌بار نمایشگاه قرآن میزبان ۲۰ نفر از شرکت‌کنندگان در دوره‌های دانشجومعلم قرآن کریم با محوریت آموزش روش تدریس و تجوید است.

فضای نمایشگاه قرآن فرصت خوبی است که این دانشجویان نه‌تنها دوره آموزشی خود را طی کنند بلکه با نرم‌افزارها و محصولات مختلف قرآنی آشنا شوند.


سی و امین دوره دانشجو معلم قرآن کریم- اردوی نخبگان- مشهد مقدس

دومین اختتامیه طرح ملی «دانشجو معلم قرآن کریم» به همت سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و به میزبانی جهاددانشگاهی خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.

زمان : اسفند 1396
مکان: مهمانسرای جهاد دانشگاهی و مرکز آموزشی دکتر شریعتی مشهد


دراین دوره حدود 65 بانو و 15 آقا از دانشجو معلمان منتخب قرآنی حاضر در این طرح که به صورت هماهنگ در استان‌های سراسر کشور اجرا شده است و موفق به گذراندن این دوره و دریافت مدرک شده‌اند، حضور دارند.

این اختتامیه در قالب یک دوره سه روز آموزشی از اول اسفندماه در مشهد آغاز شده و تا سوم اسفندماه نیز ادامه داشت که در این مدت کلاس روش تدبر در قرآن،‌ تجوید و روش تدریس به صورت فشرده همراه با چند برنامه جانبی برای مخاطبان در نظر گرفته شده است.اختتامیه دومین دوره طرح ملی «دانشجو معلم قرآن کریم»  پنجشنبه، سوم اسفندماه ساعت 15الی 17 در تالار فردوسی جهاددانشگاهی خراسان رضوی و با حضور حجت‌الاسلام 

حمیدمحمدی،‌ قائم مقام رئیس و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور، حمید صابرفرزام،‌رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و مدیرعامل ایکنا و هادی بختیاری، معاون فرهنگیـ اجتماعی شهرداری مشهد برگزارشد.

گزارش تصویری