درباره دانشجو معلم

درباره دانشجو معلم

قرآن چشمه جوشان فیض خداست و به بیان حضرت علی(ع) در نهج‌البلاغه، سرچشمه بهار دلها و صیقل قلوب در قرآن مجید است. آری! همه در پرتو هدایت آن با الگو برداری از عترت پیامبر اکرم(ص) از ظلمات پراکندگی، اختلاف، نزاع و کشمکش رهایی می‌یابند و به سرچشمه نور که همان برادری و اخوت اسلامی است، بازمی‌گردند و از هدایت‌های آن به سوی علم، دانش، پیشرفت و تعالی بهره می‌گیرند. آشنایی جوانان و نوجوانان با این کتاب بزرگ آنها را در برابر تهاجم فرهنگی دشمن و تلاش او برای تخریب مبانی اعتقادی و اخلاقی آنان حفظ می‌کند.

جوانان با آشنایی با قرآن و تعلیمات حیات‌بخش اسلام، راه سعادت و خوشبختی را می‌پیمایند و می‌توانند در آینده افرادی دانشمند، پیشگام، پاک مؤمن و پر‌تلاش باشند و به کشور خود کمک کنند تا آینده کشور به دست با کفایتشان ساخته ‌شود. از این رو ارتقاي قرآنی دانشگاه‌ها و گسترش آشنایی جوانان دانشجو با قرآن مجید و معارف آن یکی از دغدغه‌هاي مدیران، اشخاص و گروه‌هاي فرهنگی علاقمند به تحکیم مبانی اسلامی در جامعه جوان دانشگاهی می باشد.

سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور نیز به‌عنوان منادی و پرچمدار برگزاری برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی و پژوهشی در حوزه قرآن در دانشگاه‌ها، بر آن شد تا طرح «مرکز دانشجو معلم قرآن» را به همت اداره آموزش خود برگزار نماید. به حول و قوه الهی امید آن داریم تا با همکاری نهادهای دانشگاهی و فرهنگی، با اجرای این طرح تعدادی از دانشجویان مستعد و علاقمند، پس از شرکت در کارگاه‌ها و اردوهای آموزشی، آماده تعلیم به دیگر دانشجویان شوند.

اهداف طرح:

1-حرکت به سمت تحقق منشور توسعه فرهنگ قرآنی به عنوان بالاترین سند فعالیت‌های قرآنی کشور
2-گسترش و توسعه معرفت قرآنی در میان دانشجویان
3-شناسایی استعدادهای بالقوه قرآنی در سطح کشور در بخش‌های مختلف قرآنی
4-فراهم کردن فضایی برای فعالیت دانشجویان علاقه مند قرآنی برای فعالیت‌های قرآنی
5-استفاده از روحیه پویا و شاداب جوانان دانشجو برای انتشار فرهنگ قرآنی در کشور
6-ایجاد حرکتی پویا و رو به رشد جهت ارتقای فرهنگ قرآنی کشور
7-حمایت مادی و معنوی از فعالیت‌های قرآنی دانشجویان در سراسر کشور

حسن شرکت در طرح دانشجو معلم قرآن کریم برای دانشجویان عضو:

بهره‌مندی از حضور اساتید برجسته قرآنی و علمی
بهره‌مندی از مزایای کار دانشجویی
ایجاد زمینه‌های شغلی در مراکز قرآنی
دریافت گواهینامه آموزشی معتبر جهاددانشگاهی
حضور در کلاسهای آموزشی رایگان
ايجاد زمينه هاي تبادل افکار و خلاقيت
گزارش تصویری